Výsledky Toggle

1. Historický přehled umístění klubu v soutěžích družstev od založení oddílu v říjnu 1996 a nejlepší hráči jednotlivých týmů.

2. Klub pořádá vždy začátkem června při příležitosti ukončování sezóny oddechový uzavřený turnaj GROPclosed.

V letech 1999-2013 byl turnaj hraný jako „PORGClosed“.

Výsledky 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 , 2018 a 2019
Výjezdní ročníky 2008 a 2009 vyhrál P. Budinský.

3. Klub uspořádal 16 ročníků velmi kvalitně obsazených OPEN turnajů pro žáky a dorost – Velká cena Libně.

Výsledky Velké ceny Libně 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013.


4. Historie klubu - text

V říjnu 1996 pobývalo naše gymnázium na škole v přírodě ve Střelských Hošticích (okr. Strakonice). V klubovně byly vedle "člověče nezlob se" i další deskové hry. Tak došlo jednoho večera k historickému zápasu Vašek Klaus - Boris Kubíček.
Vašek, který hrál závodně za Bohemku do 11 let a od té doby (16 let) takřka nedržel pěšáčka v ruce. Boris - matematik našeho gymnázia. Asi u druhé partie začal kibicovat Michal Ryšavý (býv. zástupce ředitele) a ukázalo se, že i on v mládí hrával. Asi takto vznikl ŠK PORG. Vedle dalších učitelů (býv. ředitel Petr Suchomel, býv. němčinář Nico Lauber) a řady studentů, jsme do klubu získali přestupem ze Slovanu Bohnice i jednoho "hotového" hráče, Vaškova mladšího bratra Jana Klause, jehož šachový život byl podobný, akorát šachová přestávka byla o cca 8 let kratší.

 

1997 - první sezóna

V první sezóně jsme byli pochopitelně velkým outsiderem.
Historicky první soutěžní zápas se na našem gymnáziu uskutečnil v lednu 1997 a utkali jsme se s mužstvem Slovan Bohnice "E".

Naše tehdejší sestava:

Jan Klaus; Ryšavý; Lauber; Václav Klaus; Kubíček; Jan Ryška (tehdejší sexta); Suchomel; Lukáš Kaplan (tehdejší septima).

První prohru zaznamenal za půl hodiny německý občan Nico Lauber. První nenulu (remis) tehdy připsal Vašek a následně vyhráli i Honza Ryška, Boris a Honza Klaus, což způsobilo slušnou prohru 3,5:4,5.
V dalších zápasech to bylo již horší. Dokázali jsme však remisovat v Hloubětíně (nastoupili jen v pěti lidech) a porazit Pragovku a ještě VÚ pedagogický (hráli ve čtyřech!!).
A tak jsme nakonec obsadili druhé místo od konce.
Celou sezónu byl obrovskou oporou na 1. šachovnici Honza Klaus 7/10. Další platní hráči pak byli: Vašek 5/9; Boris Kubíček 4,5/8; Honza Ryška 3,5/7 a Ryšavý 3/8 na druhé šachovnici.
Takhle to vypadá, že chyběli tři "slušní" hráči, ale protože docházka většiny se pohybovala na úrovni cca 80%, každý zápas jsme hráli vždy tak se 4-5 totálními začátečníky a vždy za půl hodiny, kdy na předních deskách končila zahájení, jsme již prohrávali: 0:2 nebo 0:3.
Šachové naděje nenaplnil ani Nico Lauber, který o sobě tvrdil, že je silný šachista a odmítl hrát nižší šachovnici než třetí. Připsal si však pouze velkou rošádu (0-0-0), pak se pohádal s Ryšavým a svou činnost v klubu ukončil. Sezóna 1997 však končila pozitivně, neboť na jaře přichází do klubu nejprve manžel býv. španělštinářky (tehdy možná jenom nápadník) - Jirka Hejnic a na podzim téhož roku zasáhne do dějin ŠK PORG i další škola v přírodě. Tentokrát se odehrává v Chorvatsku na ostrově Murter.
Nejdříve se nic neděje, pouze Vašek si zle bosou nohou došlápne na mořského ježka. Protože dloubání v ráně, vyhnívací mastičky atd., nic neřeší, jsem (Vašek) po návratu nucen - odebrat se na chirurgickou ambulanci nemocnice na Bulovce. Zde mne asi půl hodiny bezvýsledně týrá mladý doktůrek, poté naštěstí přenechává své místo zkušenějšímu kolegovi, který nohu rozřízne a je to. Ten mladý doktůrek je však budoucí silný hráč našeho klubu Honza Němec, neboť jsem se na závěr zeptal, zda mohu s tou nohou hrát v sobotu fotbal a bylo mi řečeno, že dotyčný uznává ze sportu pouze šachy.
Nedlouho poté potkává Vašek v restauraci u fotbalového hřiště Kompresory (toto místo si zapamatujte) na pražském Proseku Jirku Krátkého - bývalého spoluhráče z mládí a nyní kandidáta mistra, který však chce ukončit svou šachovou kariéru v prvoligové Holdii Praha (tehdy tuším se to jmenovalo Dopravní podniky). Tak získal ŠK PORG do dnešních dnů silnou první šachovnici a další 2 slušné a nehysterické šachisty.

 

1998 - s novými posilami

V lednu se koná I. ročník OPEN turnaje pro mládež: Velká cena Libně, který od té doby získává na kvalitě a popularitě.
Do klubu se zapojují tehdejší kvintáni Honza Kalivoda a Jonathan Verner, kteří vzešli z líhně nepovinného předmětu - Šachy. Tento předmět však zanikl poté, co se Vašek stal (od 30.6. 1998) ředitelem školy. V sezóně jsme již hráli trochu úspěšněji - zlepšil se Vašek 69%, Honza hrál nadále výborně 2. šachovnici 77% (2042Elo performance) a Jirka Krátký měl sice chabou docházku, ale tvrdil muziku na první šachovnici 71%, což se dá říci i o Honzovi Němcovi (60%) na šachovnici šesté. Nikdo jiný však nepřelezl 50%, čili výsledky družstva, nás zařadili opět na spodek tabulky.

 

1999 - klub dozrává

Sezóna nebyla svými výsledky nijak přelomová, ale znamenala kvalitativní skok družstva, zejména v kvalitě zadních šachovnic. Hodně se zlepšili Kalivoda s Vernerem. Docházku zlepšil Honza Němec a svou poslední sezónu v klubu před dlouhodobým odjezdem do ciziny odehrál dobře Ryšavý (58%). V této sezóně také poprvé dopadl dle věku bratrský souboj Vašek (83%) vs. Honza (78%). Přes 50% uhrál ještě Jirka Krátký na 1. (67%), Němec (64%), což způsobilo, že jsme skončili na hezkém 4. místě.
O velikonocích se pak v sestavě Krátký, Klaus J. a V. a Kalivoda zúčastňujeme Mistrovství Čech v rapid šachu ve Strakonicích, kde mezi 212 silnými šachisty zahraje výborně Jirka Krátký (7,5/11) a dostává se do nejlepší dvacítky. I Honzových 6 a Vaškových 5,5 je slušných.
V červnu 1999 se na školní zahradě koná první ročník uzavřeného (přátelé klubu, rodiče žáků, sponzoři školy atd.) turnaje PORGClosed s tradičně vysokou společenskou úrovní. Vyhrává Mandák ze Sokola Sušice před JirkouKrátkým.

 

2000 - myslíme poprvé na postup

V roce 2000 jsme měli slabou skupinu a a svou sérii hostování načal hráč Motorletu Honza Hurtečák.
Obě utkání o postup jsme však nezvládli. Ještě jsme na to zkrátka neměli dostatečně vyrovnané družstvo. Na 2. šachovnici se velmi vedlo Jirkovi Krátkému (90% a 2149Elo performance), největším tahounem však byl Honza Němec (75%), který měl i 100% docházku. Příčinu až třetího místa ve skupině je, vedle nevyrovnanosti družstva, slabé docházce řady lidí (Verner, Kalivoda) a faktu, že Bohemka "G" prostě tehdy byla lepší, možno přičíst také faktu, že nevýrazně v této sezóně zahrála osa družstva: brúdři VK+JK.
Jinak však již 8 našich hráčů mělo individuální výsledek přes 50%.
Po sezóně byla pozitivní další Vaškova návštěva Restaurace Kompresory, kde se z místního výčepního vyklubal zanícený šachista Milan Durňák. Honzík pak přivedl kolegu z práce Jirku Zajíce a porgovská líheň vydala další plod v podobě tehdejšího primána - Davida Helebranta.

 

2001 - klid před bouří

Sezóna byla poněkud oddechová.
Honza Klaus byl celou dobu na stáži v Anglii a Jirkovi Krátkému se moc nedařilo a moc nechodil, což vedlo k tomu, že jsme uhráli celkové slušné 4. místo ve skupině, ale celou dobu v uctivé vzdálenosti od postupu.
Celou sezónu hrál výborně Honza Hurtečák (78%) a dobře se uvedli i nové posily: Milan (75% 1707) a Jirka Zajíc (64% 1566). Přes 70% uhráli ještě Honza Němec a Vašek. Svou maturitou se na konci sezóny s klubem (doufejme dočasně) rozloučili Kalivoda s Vernerem.
Jinak bych to označil za další kvalitativní skok výkonnosti klubu, neboť mužstvo se vyrovnávalo a bodovalo se na všech šachovnicích.
Další ročník PorgClosed vyhrál MM Ivan Hausner (Holdia Praha) opět před Jirkou Krátkým. Na akci však bylo důležité, že celkově pátá (tedy dle PorgClosedových pravidel - držitelka hlavní ceny) byla Růženka Přibylová, kterou jsme na místě zlanařili na hostování. Na podzim pak Jirka Krátký přivádí výraznou posilu: Jeana-Francoise Cantiera, což je po Lauberovi druhý cizinec v klubu, nutno říci, že šachově výrazně silnější.
Na podzim 2001 také začínají pravidelné čtvrteční tréninky, což je další signál, že klub jde nahoru. V lednu se pak koná V. ročník Velké ceny Libně.

 

2002 - slavný postup ze III. třídy Pražského přeboru

Skupinu jsme měli velmi silnou a byli jsme jen jedni z pěti favoritů. Družstva Mahrly C i Viktorie Žižkov byla navíc papírově o něco silnější než my. Kromě Smíchova a Alfy Praha, kteří se nám ratingově vyrovnali, byla nebezpečná i mladá družstva Vyšehradu a Bohemky, z nichž zejména Vyšehrad bojoval o postup až do posledního kola. Jen Pragu "D" a Teplárnu Malešice "D" bylo možné označit za oddechovky.
Po zásluze jsme skupinu vyhráli, i když svůj díl štěstí jsme si museli vybrat také.
Po povinném a pohodlném vítězství nad Pragovkou jsme klopýtli hned ve 2. kole, kdy až Jirka Krátký na 1. šachovnici horko těžko zachraňoval celkových 4:4 proti mladému Vyšehradu. Ve třetím kole jsme velmi ztuha vydřeli vítězství na Alfě (4,5:3,5), ačkoli jsme asi o chlup lepší byli.
Poté jsme deklasovali spolufavority: Mahrlu (5,5:2,5) a Smíchov (dokonce 6,5:1,5) a v následujícím zápase se Žižkovem šlo přímo o postup. Nám hrála do karet i remíza (Žižkov prohrál s Mahrlou). Utkání bylo skutečně smolné, neb vedení 3:2 dokázal soupeř neuvěřitelně otočit. Růženka (stojící drobátko lépe) prohrála; Honzík, který dokonce remízu nabízenou soupeřem odmítl - prohrál. A Milan Durňák neuvěřitelným blundrem pokazil vyhranou partii. Navíc si nevšiml, že soupeř již překročil čas a jenom remizoval. Neuvěřitelné. Naštěstí v předposledním kole, zatímco my jsme jednoznačně potvrdili roli favorita na Teplárně (8:0), Žižkov neuvěřitelně prohrál na Pragovce a situace se opět otočila v náš prospěch.
V posledním kole nám již stačilo porazit jakkoli Bohemku, neb oproti Mahrle, která ztratila také jen 3 body, jsme měli lepší skóre. To jsme měli koneckonců výrazně nejlepší ze všech. Poslední zápas jsme naštěstí snadno zvládli.
Celé družstvo hrálo velmi vyrovnaně a dobře, takže těžko někoho vyzdvihovat. Zvláštní zmínku zaslouží fakt, že zadní (5. - 8.) šachovnice vyhrály všechny své minizápasy (s výjimkou 2:2 proti Vyšehradu) a zastínili tak naše nejlepší hráče.
Měli jsme i vynikající docházku a celou soutěž jsme odehráli jen v deseti lidech.
Nejvíce bodů nasbíral Vašek na 5. šachovnici (6,5/8), ale nikdo nebyl pod úrovní 50%, což bylo výborné. Historická sestava: 1. Krátký; 2. Cantier; 3. Honza Klaus; 4. Přibylová; 5. Vašek Klaus; 6. Němec; 7. Hurtečák (hrál jen 3 zápasy); 8. Durňák 1.náhr. Hejnic; 2.náhr Helebrant.

 

2003 - první velmistr v historii klubu a založení Porgovského béčka

V sezoně se poprvé představila 2 družstva, neb po postupu áčka do II. třídy se podařilo sestavit i druhý tým složený dílem z náhradníků áčka, dílem z nováčků. Role kapitána béčka se výborně zhostil novomanžel naší dlouholeté češtinářky Michal Špaček, který hrával závodně v mládí.
Předvedl na 4. šachovnici skvělý comeback, neb nasbíral 9,5b. z 11ti zápasů. Dalším tahounem byl na 3. šachovnici kvartán David Helebrant.
Dlouholetým členům Durňákovi a Hejnicovi se na předních šachovnicích vedlo o poznání hůře. Z nováčků nejvíce bodoval septimán Aleš Blahut, ale uvidíme, kdo z hráčů Zdeněk Jelínek, Martin Roubíček, Martin Váňa (sekunda) se šachově prosadí v budoucnosti.
Béčko jako celek dokázalo z 11ti utkání 3x vyhrát, což je spíše více, než se čekalo. Pozitivní byla však především atmosféra mužstva, které se scházelo, hráči hráli s chutí atd.
Áčko představilo 2 posily. Druhou šachovnici úspěšně podržel Petr Budinský, tatínek nově přijaté primánky a bývalý aktivní hráč I. výk. třídy.
Na 5. šachovnici hostoval z ABC Pavel Beneš, kterému se dařilo asi o něco méně, než čekal, ale i tak byla jeho přítomnost přínosem.
Cíl - udržet se, splnilo družstvo s velkým přehledem. Skončilo 5. s 14 body z 11 utkání a ani chvilku se nepohybovalo v ohrožených vodách. Dokonce v jednu chvíli to začalo "smrdět" postupem, ale nezvládnuté utkání s Oázou Praha nás mrštilo zase zpět do lepšího středu tabulky.
Příjemné bylo, že jsme jako jediní v soutěži porazili oba postupující (Pragu a Rapid) a to dosti přesvědčivě. Individuálně se nejvíc prosadil Vašek 7,5/11, před Honzou Němcem 6,5 a Růženkou Přibylovou 6. PORGClosed vyhrál MM Přibyl, před IGM Hortem a MM Hausnerem, čili turnaj měl nebývalou úroveň. Nebývalou úroveň měly také klobásky a točené pivíčko (školník Mirek Bejček a hospodář Pavel Bočan), které šachové legendě - velmistru Vlastimilu Hortovi žijícímu v SRN tak zachutnaly, že na místě vstoupil do ŠK PORG!!

 

2004 - Klapzubova jedenáctka a nastupující mládí

V sezoně se opět představila 2 družstva. Posílené áčko mělo za úkol uhrát I. třídu, což se podařilo po suverénním výkonu. Sestavou jsme patřili mezi favority, ale především drtivá většina hráčů předvedla lepší výkony než svůj průměr. První šachovnici s přehledem podržel Martin Přibyl hostující z Holdia Praha. Dlouholetý nejsilnější hráč klubu - Jirka Krátký - si musel počkat až na druhou šachovnici, aby výkonem 8,5/11 konečně vyhrál prestižní diplom "Nejlepší hráč ŠK PORG v sezoně (2004)". Rovněž skvělých 8/11 zahrály(i) v sezoně obě "prostřední šachovnice" Jean-Francois a Honzík. Na 8. obstál MUDr. Němec. Naprosto skvěle hráli "náhradníci", mezi kterými nešlo přehlédnout IGM Horta (2/2), kapitána béčka Michala Špačka, letos skvěle hrajícího Pavla Beneše i dravé nastupující mládí v podobě kvintána Davida Helebranta.
Výsledkem bylo unikátních 11 vítězství z 11 zápasů. Výborně.
Béčko hrálo ve III. třídě také vysoko nad své poměry. Uhrálo nečekané 5. místo ve skupině, poráželo favority i postupující celky. Na druhou stranu jistá vyrovnanost výkonů ještě scházela, ale o to skutečně nešlo Nováčky byli primán Jakub Švec, dále děti našich profesorek (fj, aj) Martin Výška a teprve osmiletý Petr Kaftan.
Všichni se zapsali výborně. Jakub vyhrál jednu partii, která zároveň rozhodla o vítězství družstva (to se podaří v první sezoně málokomu). Martin začal ve stylu zázračného dítěte 3,5/5, teprve v závěru sestoupil mezi normální, zdravě se vyvíjející jedince (celkově 4,5/10).
Na Péťu sice zkušení soupeři byli trochu velké sousto, ale žáhu si zchladil druhým místem na mistrovství republiky mezi svými vrstevníky.
Jednoznačně nejlepším hráčem béčka byl na druhé šachovnici kvintán David Helebrant. Z uctivé vzdálenosti ho sledovaly tradiční opory - kapitán Špaček a oktaván Aleš Blahut.
Vydařenou akcí byl 7. ročník "Velké ceny Libně". Účast 70ti mladých šachistů není zas tak mimořádná, ale sjela se z celé republiky výborná kvalita (srovnatelná s přeborem republiky 18-ti letých). O první desítku se bojovalo nad 2000 ELO. PORGClosed pak vyhrál velmistr Hort, který neměl adekvátního soupeře. Je to poprvé v dějinách, kdy tento turnaj vyhrál domácí hráč.

 

2005 - Opět splněné cíle, Jean-Francois do výboru

Sestavili jsme díky dalšímu přílivu nováčků dokonce 3 družstva. Sezona byla dosti ovlivněna Vaškovým pobytem v U.S.A., takže velký dík patří kapitánům A - Jirkovi Krátkému, B - Michalu Špačkovi a C - Růžence Přibylové.
Rok byl ve znamení nastupujícího mládí, neb největšími tahouny družstev byli u áčka sextán David Helebrant (uhrál I. výkonnostní třídu) a u béčka kvartán Výška (7,5/8). Martinovi se dařilo i na žákovských turnajích, kdy se dostal na stupně vítězů jak na Smíchově (80 účastníků), tak při tradičně dobře obsazené Velké ceně Libně. Zmínit lze ještě staršího nováčka Petra Novysedláka, přivedeného Milanem Durňákem, jehož poctivá docházka a starty 2x týdně za B i C, přinesla pěknou snůšku bodů pro naše týmy. Jinak se zapojili tercián Pavel Hlavinka, vnouček Růženky Přibylové David Rous s maminkou, David Haring i primánek Marek Švagr. Za áčko hostoval talentovaný Pavel Ruzyak.
Cíle vyhlášené výborem splnila družstva vzorně.
Áčko se s přehledem udrželo - skončilo dokonce 4. v I. třídě. Béčko slavilo zasloužený postup z nejnižší soutěže a Céčko své nabyté zkušenosti jistě zúročí. PORGClosed vyhrál favorit Ota Bořík z Holdia Praha. Do výboru oddílu byl kooptován Jean-Francois Cantier a tak je výbor opět tříčlenný. (Klaus, V. - předseda, Krátký, Cantier.
Připomínám, že členem výboru může být jen kmenový hráč klubu, musí mít pravidelnou docházku na zápasy a pozápasová zhodnocení a nesmí být levicového zaměření. Jean již dlouho výborně plnil všechna kritéria s výjimkou toho posledního. Až francouzské referendum konečně umožnilo Jeanovi zasloužený průnik do výboru.

 

2006 - Další zlepšení činnosti klubu

Sestavili jsme opět tři družstva a měli k ním i 3 kvalitní kapitány. Vedle osvědčených Vaška (áčko) a Michala Špačka (béčko) pozvedl bafuňářskou úroveň ŠK PORG i tatínek Danečka Rouse, což velmi přispělo hladkému chodu klubu v soutěžní sezóně.
Novými hráči se stali: z malešické Teplárny přišedší silný klubový hráč Dr. Josef Prachař - doyen klubu; ze Smíchova silný junior Pavel Ruzyak (oba hráči I. výkonnostní třídy); snaživý a s chutí hrající primánek Tomáš Fučík; z Kutné Hory přestěhovaný Šimon Habart - spolu s Daníkem Rousem benjamínek klubu a 2 kvartáni (Adam Pospíšil a Oskar Hýbl).
Rok byl ve znamení střídmého úspěchu, ale korunka tomu chyběla: Áčko hrálo výborně. Vyhrálo 9 zápasů z 11ti. Skončilo na 2. místě a po sezóně si můžeme rvát vlasy, že jsme si nedali větší pozor na zápasy v začátku sezóny. Obě naše porážky (s postupující Mahrlou "B" a hlavně s Vršovicemi) byly smolné a zbytečné.
Nejlepší výkon dosáhl na 4. desce Jean-Francois Cantier (9/11 !) a stal se držitelem nejprestižnějšího ocenění klubu. Dobře mu sekundoval zejména Vašek (7/9), ale skoro všichni hráli nad své poměry, někteří výrazně.
Béčko se horko-těžko udrželo v těžké II. třídě a splnilo tak hlavní cíl. Skupina byla těžká a pro záchranu jsme museli ve dvou zápasech nastoupit vyztužení o 3 hráče áčka. Fantastický výkon podala na 1. šachovnici Růženka Přibylová (7/9 a 2160 Elo performance). Nejlépe jí doplňoval junior Martin Výška (6/9).
Céčko sbíralo zkušenosti. Více toho vyhrálo kontumačně než za šachovnicí, ale výkony Petra Kaftana (1654 na 1. desce) i dalších mladíků jsou příslibem. Své první zápisy uhráli Pavel Hlavinka, Daneček Rous i Tomáš Fučík. Škoda, že se přes dobré výkony nepovedlo vydolovat alespoň remízku všem hráčům. Při Velké ceně Libně naši junioři (Helebrant, Ruzyak a Výška) poprvé patřili k favoritům a tak tentokrát nejsou umístění v první desítce žádným velkým úspěchem.
PORGClosed vyhrál po roční přestávce nejsilnější hráč klubu - velmistr Hort. Sezóna končila nejsmutnějším okamžikem v dějinách klubu. Koncem června tragicky zahynul milý a zodpovědný hráč klubu - Pavel Hlavinka.

 

2007 - Bez postupu, bez sestupu

Sezóna ukázala, že jsme patrně narazili na strop svých výkonnostních možností. Áčko vybojovalo 3. místo v I. třídě a postup unikl již 2 kola před koncem.
Po šesti kolech jsme byli bez ztráty bodu, což nás namlsalo, ale šachy jsou spravedlivé. Před maturitou nám vypadl ze sestavy David Helebrant, a nenašel se nikdo, kdo by ho plnohodnotně nahradil. Až na Honzíka hráli všichni ostatní hráči základní sestavy plus minus lehce nad své poměry, z čehož vybočil nejvíce Vašek 6,5/9. Nicméně na postup to zdaleka nestačilo. Ratingově nás většina mužstev převyšovala a tak je 7 výher, 2 remízy a 2 porážky asi adekvátní výsledek. Nejplatnějším hráčem áčka byl opět na 3. šachovnici Jean-Francois Cantier (7/11).
Béčko uhrálo 6 vítězství a 5 porážek a skončilo čtvrté. To je velký pokrok oproti minulé sezóně, kdy se II. třída udržovala horko těžko v posledních kolech. Příčinou je zejména větší zapojení posil z áčka (Jean + Dr. Prachař). Nejplatnějším hráčem béčka byl kapitán Michal Špaček (7/10).
Céčko nemá v nejnižší třídě výkonnostní ambice, avšak nehrálo špatně. Nový kapitán Jirka Hejnic dal mužstvu řád a soupeři byli extrémně silní.
Přesto Tomáš Fučík, Jan Čapek, David Haring, Jakub Švec i Oskar Hýbl - občas bodovali. Výrazně vynikal na první desce Peter Novysedlák.
Nováčky byli Jan Čapek - bratr naší kvartánky a dva snaživí primánci Jan Kadleček a Jakub Podgorný. Velká cena Libně nebyla našimi nejlepšími dorostenci obsazena a tak nejlepšího výsledky v první desítce dosáhl Dan Rous, který zaznamenal největší zlepšení v rámci klubu a vyhrával i ostatní žákovské turnaje. PORGClosed vyhrál podruhé p. Mojžíš - bývalý extraligový hráč Pardubic a tatínek našeho absolventa 2000´ (a člena šach. klubu) Jaroslava Mojžíše.

 

2008 - Kdy přijde postup?

Sezóna navázala na nepříliš výraznou předcházející. Vašek měl se zakládáním dalších dvou škol pod hlavičkou PORGu docela "honičku", a druhý motor ŠK PORG zatím nemá. Ukázalo se však, že klub je na zdravých základech a jede dále víceméně samospádem.
Áčko se pohybovalo v první polovině tabulky, ale ne výše. Radlice i Pankrác projely tentokrát soutěží v poněkud vyšším tempu a my jsme jen nepřiliš úspěšně stínovali souboj o třetí místo.
Nejlepším hráčem se stoprocentní docházkou a nekompromisním stylem hry byl doyen klubu - Dr. Prachař.
Velkou posilou šachovou i organizační byl přestoupivší Pavel Matocha (to co je Don King ve světě profiboxu, to je Pavel v rybníčku českého šachu). Béčko hrálo v klidném středu tabulky a Michal Špaček byl jeho leadrem organizačním i šachovým.
V céčku se výrazně šachově i bafuňářsky prosadil pan učitel z vedlejší školy Pavel Klubert.
PORG - Closed
se odehrálo při výjezdním zasedání ve stylu play-off a vyhrál ho v těžké konkurenci blicař týmu A - Petr Budinský.

 

2009 - Stagnace před hromadnými postupy?

Těžko hodnotit pozitivně či negativně. Žádný postup se nekonal, nicméně kontumací jsme měli naprosté minimum, družstva hrála bojovně, psaly se pozápasové zápisy.
Céčko dosáhlo nejlepšího výsledku v historii a několikrát vyhrálo. Áčko i béčko atakovali své nejlepší pozice a bodové zisky.
Výkonnostně nikdo moc nevyčníval, především prohra IGM Horta v rozhodující partii proti Vršovicím dala první hřebíček do rakve postupových ambicí áčka v I. třídě.
Pořádný hřebík nám pak dala Bohemka, která v minimálně druholigové sestavě porazila všechna mužstva soutěže a nás zvlášť brutálně.
Jasně nejplatnějším hráčem byl Jean-Francois Cantier, který měl 100% docházku a velmi slušnou formu.
Novými hráči byli na přestup přišedší Vojtěch Trochta (z prostředí fotbalové Admiry, kde hrají Vaškovi synové) a student Bedřich Bluma, kteří velmi posílili Céčko.
Hlavní bombou na přestupovém trhu byl pak hradecký Libor Kičmer, který se zařadil mezi nejlepší hráče klubu.
PORG Closed se odehrálo při výjezdním zasedání v červnu a v bleskových partiích byl tradičně úspěšný Petr Budinský.

 

2010 - Mládí vpřed

Opět se žádný postup nekonal, nicméně všechna tři mužstva skončila v popředí svých skupin (u Céčka nejlepší výsledek) a klub se rozrostl. O to se velkou měrou zasloužily kroužky šachu na Novém PORGu. Z jejich prostředí také vyšel mimořádný talent - osmiletý Pavel Haase, který mj. vyhrál ve své kategorii mistrovství republiky a v říjnu velmi dobře reprezentoval i na Mistrovství světa v Řecku.
Výborného individuálního výsledku dosáhl na 1. šachovnici áčka Martin Přibyl (viz podrobné přehledy).
Novými hráči byli Petr Vozábal, David Novotný s tatínkem Robertem, zmiňovaný Pavel Haase, Luděk Čermák (který bojoval s většinou "vejboru"  v letech 1975-1980 na turnajích mládeže), pan šéfredaktor Skočdopole a další.
PORG Closed vyhrál letos famózní Martin Přibyl.

 

2011 - Rok úspěchů

Klub se opět rozrostl a pod vynikající taktovkou Jaroslava Svobody (majitele hotelu Troja) odehrálo první sezónu nově vzniklé déčko.
Po mnoha letech došlo k postupu do nejvyšší pražské soutěže. Áčko bylo vedené Michalem Špačkem a vyztužené o 2 silné hostující hráče Miroslava Juráska (kterého přivedl jeho pracovní šéf Petr Budinský) a letos skvěle hrajícího Ondřeje Spurného (kterého loni přivedl MUDr. Němec, jenž se naopak z klubu vytratil z důvodu pracovního vytížení). Sezóna nebyla jednoduchá, ale v závěru se tým rozehrál,  vyhrál posledních 5 kol a přeskočil několik konkurentů (Praga, DDM, Mahrla ...). Spolu s výše uvedenými hosty bodoval nejvíce tradiční dodavatel bodů Jean-Francois Cantier.
Béčko vedené Vaškem projelo II. třídou naprosto suverénně bez ztráty bodu. Nejlepšího výkonu dosáhl mladý Daniel Rous (9/10). Ten byl po Martinu Výškovi i historicky druhým medailistou na Velké ceně Libně a potvrdil velký výkonnostní skok.
Jedinou malou kaňkou byl tedy "nepostup" céčka, které trochu podcenilo začátek sezóny a utužení týmu.
Novými hráči byli (krom výše zmiňovaných) v déčku: Josef Bára, děti Martina Přibyla - Sofie a Viktor, a z prostředí úspěšného kroužku na Novém PORGu sourozenci Volkovi. Kroužek Růženky Přibylové také uspořádal deset turnajů pro začínající šachisty - Pražskou ligu škol.
PORG Closed vyhrál IGM Vlastimil Hort, před výborně hrajícím Pavlem Ruzyakem.

 

2012 - zázračný dětský tým

Klub zaznamenal velký rozkvět zejména mládeže a pod vynikající taktovkou Růženky Přibylové  odehrálo první sezónu mezi dospělými i nově vzniklé éčko, tvořené žáky s věkovým průměrem okolo deseti let. A dokázalo třikrát vyhrát!!!
Áčko držené skvělým týmovým hráčem Akaki Sharashenidzem se horkotěžko udrželo v divizi, přestože ho podpořil i další ex-prvoligový hráč Jirka Pačovský.  Akaki dominoval ve všech přehledech klubu a byl jasnou jedničkou.
Béčko vedené Vaškem naopak hrálo v I. třídě výborně, prohánělo favority a deklasovalo papírově srovnatelné soupeře.
Céčko celou sezónu nastavené na postup z nejnižší soutěže totálně zkolabovalo v rozhodujícím zápase o postup s Teplárnou (1:7) a sezóna pro něj skončila pomalu brekem.
Naopak déčko skvěle vedené panem Svobodou začalo konečně v druhém roce existence vyhrávat a skočilo doprostřed tabulky.
V sezóně vyčníval v C a D týmu ze studií v cizině se navrátivší Šimon Habart, kterého 100% (15/15!!) katapultovalo na 1. místo v celé Praze z hlediska úspěšnosti.
Novými hráči byli dále: z Garde Lipovec hostující Vratislav Svoboda držící prapor déčka a sourozenci Tina a Aldo Prozrovi, Albert Teiml, David Rudolf vše nováčci z krčské mládežnické líhně.
PORG Closed vyhrál na konci sezony bývalý hráč klubu Martin Přibyl.

2013 - první fúze a postup C týmu

Klub zaznamenal velký rozvoj ve všech ohledech. Poprvé jsme fúzovali (spolkli) menší pražský klub, který sestoupil z divize. Dalším rozvojem pošla mládež pod vynikající taktovkou Růženky Přibylové, kde se nejen hrálo, ale i vyhrávalo!
Na sezónu 2014 tak PORG staví 8 (!!) týmů A - divize, B - I. třída, CC (Classical Chess) - I. třída, C - II. třída, E a F (mládež) a D a G - vše třetí třída.
Vzrostl počet hracích místností na 4.
Áčko se letos v divizi udrželo lehce, velkou kvalitu ukázala hlavně Julča Kočetková  - hájící první desku, ale celé áčko bylo silnější: Robert Seifarth přestoupivší z Teplárny, výborně hrál i kapitán Jirka Krátký.
Béčko vedené Vaškem bylo na 1. desce posílené o Akakiho a tak první třídou proplulo v klidu a pomalu se transformuje do nového týmu Classical Chess, kde poprvé nebude cílem postupovat výše, ale v klidu si společensky zahrát.
Céčko vedené Pavlem Klubertem se dočkalo po letech postupu do II. třídy, v týmu zářil na zadních deskách hlavně nováček Sergej Mihál a vepředu doyen klubu Dr. Josef Prachař.
Déčko skvěle vedené panem Svobodou ve třetím roce existence již atakovalo čelo tabulky a skončilo na pěkném 4. místě. Mezi tahouny krom 1. desky Vládi Brádlera lze zařadit zejména náhradníka z E Honzíka Šuráně (6/6), který se dokonce stal nejúspěšnějším hráčem celé Prahy z hlediska úspěšnosti 14,5/17.
V éčku to kosili zejména nejsilnější hráči Pavel Haase, Jan Šuráň (oba 8,5/11) a Aldo Prozr (7,5/11).
Novými hráči byli mj: František Vokůrka, Radek Lavrinčík, Stanislav Kůra. 
PORG Closed vyhrál na konci sezony Akaki Sharashenidze.


2014 - Postup do ligy, změna názvu i zázemí klubu

Největší událostí bylo ukončení působení klubu pod značkou PORG. Nové vedení školy podmínky působení klubu „pod školou“ neakceptovalo a tak nezbylo než „vzít klobouk a jít“.
Velmi pomohl člen výboru Jaroslav Svoboda, který rozšířil svou podporu klubu o další prostory – nová, ideálně umístěná, klubovna v centru Prahy v hotelu Brixen. Klub se ukázal jako pevné a lidsky kvalitní těleso. Přesmyčkou původního názvu vznikl klub GROP.
Jinak byla sezóna extrémně úspěšná. Klub reprezentovalo 8 (!!) týmů v soutěžích družstev. Áčko na první desce s velmistrem Rašíkem suverénně projelo velmi kvalitním Pražským přeborem (divizní soutěž) a postoupilo do II. ligy. Vynikající kapitánský výkon odvedl ing. Krátký a celý tým hrál jak vepředu, tak vzadu velice kvalitně a dobře.
Béčku šéfoval Tomáš Kučera (ze sloučeného klubu) a I. třídou projel tým fantasticky bez ztráty bodu. Soupeře kosil „levá-pravá“ díky výkonům hostujících: novoborský Martin Vaculík či Filip Umanec i kmenových hráčů: Ondra Spurný (9/9!!), Tomáš Kučera či Vašek Říman. Druhý postup.
Naopak ve stejné soutěži měl problémy CC (Classical Chess) tým. Kapitán Vašek první čtyři kola díky školním turbulencím nehrál. A bez tradiční bojovnosti a týmové zarputilosti – byla soutěž zpočátku nad naše síly. Neměli jsme ani bod a byli s přehledem poslední. Všichni (krom letos úspěšného Pavla Matochy) hráli slabě. Pak jsme se však zdravě kousli, zvládli „šestibodové“ zápasy se slabšími týmy a nakonec dokráčeli k záchraně bez fatálních nervů.
Ty měl naopak C tým postoupivší do II. třídy. Výrazně (o třídu ) těžší soutěž, trochu málo kompaktnosti týmu a situace byla ještě kritičtější než u CC. Navíc klíčový „záchranářský“ zápas proti poslednímu týmu tabulky skončil katastrofou a vypadalo to na první sestup v dějinách klubu. Naštěstí hollywoodské poslední kolo na půdě postupující Viktorky Žižkov – přineslo fantastických 4,5 bodu a oslavy mohly začít. Céčko drželi nový hráč Jan Schuster a hostující jednička Jarrah Kamal, svoje si uhrál i Vojta Trochta s Alešem Barabasem.
Déčko pod vedením Jardy Svobody naopak šlapalo a výsledkem byl další postup !!! Tentokrát z III. třídy. Tři postupy klub pochopitelně nikdy nezažil, neboť dlouhá léta měl jen jeden či dva týmy. Natož postupy.
Trochu slabší ročník zažila mládež, kde hlavně E asi mělo „velké oči“, protože kvalita malých hráčů – tam už je. Mládež si však zchladila žáhu na řadě turnajů a přeborů se svými vrstevníky. Géčko pod vedení Josefa Báry hezky bodovalo a představilo světu zejména několik nejpůvabnějších šachistek v Praze a přilehlém okolí.
Grop Closed vyhrál IM Šuráň – tatínek naší mladé naděje z E týmu.

Novými hráči, kteří zanechali výborný dojem, byli mj: Radek Londýn, Miroslav Jurásek, velmi týmoví Tomáš Kučera, Jan Schuster, Bára Umancová a Aleš Barabas. Či v géčku Jiří Kříž. Prvně dva jmenovaní navíc přestoupili, spolu s bratry – Pavel a Martin Postupovi, koncem sezóny do klubu, což je obrovská posila pro naše Áčko.

2015 – postup do 1. ligy

19 let po založení klubu, kde bylo pár hráčů, měli jsme jedno družstvo a hráli nejnižší pralesní ligu – se klub dostal až do první ligy!!
Naše áčko bylo v II. lize spolufavoritem, ale porážka se silným Gordic Jihlava hned ve druhém kole nás trochu nahlodala. Pak jsme měli velké potíže i v některých „vesnických“ zápasech a rvali to silou vůle. Naštěstí  se tým celou sezónu zlepšoval, a poté, co Jihlava zaváhala na půdě dalšího silného týmu Lysé nad Labem – jsme se vyřítili na čelo a suverénně náskok navyšovali. V posledním kole pak jasně porážíme Bohemku a postupujeme do 1. ligy.
Tým hrál velmi kompaktně a vyrovnaně. Přesto je třeba zmínit „zabijáka“ Filipa Umance, vždy dobře naladěného Vasila Tričkova (který po skončení sezóny přestoupil do klubu), věrného člena klubu Pavla Postupu a nehrajícího kapitána ing. Krátkého, který tuto nevděčnou roli zvládl na jedničku.
Celý klub podával výborné šachové výkony. Béčko vyhrálo pražský Přebor a odmítlo (vzhledem k víkendům) postup do II. ligy. CC celou dobu hrálo v popředí tabulky. Céčko postoupilo do I. třídy. Déčko se ve II. třídě s přehledem zachránilo.
Z individuálních výkonů – vyniklo vítězství Pavla Postupy na silném turnaji v Hostivicích (před řadou IM), jakož i seniorské vítězství doyena klubu dr. Josefa Prachaře na velkém turnaji v Olomouci.
GROP Closed vyhrál Vasil Tričkov, hrálo se v hotelu Juliš na Václavském náměstí.
Novými hráči krom Vasila jsou dlouholetý pražský šachista a silný KM ing. Illetško a přítel hoteliéra Svobody Pavel Škvára.


2016 – GROP nováčkem v 1. lize

V jubilejní dvacáté sezóně hrál klub poprvé 1. ligu, což je už těžká poloprofesionání soutěž.
Začátky byly kruté, pak se však tým semkl, "získal" gropovské morální hodnoty a začal se postupně "krok-za-krokem" blížit k záchraně. V předposledním kole jsme drtivě porazili Vyšehrad 7:1 a na poslední kolo do Neratovic jsme tak již mohli vyrazit s veselou náladou (a vejbor pěšky s vlajkama a čutorou).
Velkou oporou týmu nejen za šachovnicí byl Vasil Tričkov, s hostujících hráčů prokázal drajv bohemácký Honza Petr.
Ale nikdo vyloženě nezklamal nebo že by na 1. ligu neměl.
Tak můžeme radostně konstatovat, že za 20 let nesestoupilo žádné naše družstvo z žádné soutěže nikdy!!

Ostatní týmy hráli celkem v klidu a dobře. Béčko v silném Přeboru (divizní soutěž) sice tragicky odevzdalo první kolo proti Pragovce, pak ale ukázalo šachovou sílu a skončilo čtvrté.
V CC se dobře osvědčil hlavní cíl "maximálně 22 remíz za sezonu" - myslím, že šachy se mají trochu "řezat" a člověk se víc pobaví, i když třeba rating pak jde dolů rychleji než normálně.
Déčko vyztužené na 1. desce IM Kriebelem v těžké konkurenci vyhrálo svou skupinu a zamířilo do I. třídy.
Velmi dobře hrál v nejnižší soutěži i E tým a nebyl daleko od postupu.

GROP Closed vyhrál kapitán Áčka Pavel Postupa, hrálo se v hotelu Don Giovanni na Vinohradech.
Novými hráči jsou silný velmistr Petr Neuman a dlouhá léta hostující novoborský Martin Vaculík.

20. října 2016 slaví klub 20 let od založení (viz též úvod tohoto textu až úplně nahoře).
K této příležitosti vzniklo i např. nové logo. ...

2017–Bez postupu, ale i bez sestupu

Velmistry a mezinárodními mistry posílené Áčkopod administrativním vedením ing. Krátkého skončilo ve své druhé sezóně v první lize, odnož Západ, nakonec šesté, když nejvíce bodů (5,5) uhráli Vasil Tričkov (na zápasy často doprovázený celou rodinou) a AkakiSharashenidze, pět bodů uhrál mistr Studnička. Oporou týmu byli i velmistři Cvek a na počátku sezóny i Petr Neuman, vycházející hvězda Tadeáš Kriebel, bratři Postupové (starší Pavel byl hrajícím kapitánem) a Ondřej Matras. Na stěžejní zápas v Jičíně (prohráli jsme 3:5]uspořádal oddíl hromadnou adventní výpravu. Na závěrečná kola, když už o nic nešlo, nastoupili I členové vejboru a další hráči.Končilo se, jak jinak, s Neratovicemi.
Béčkoskončilo v Přeborové skupině páté, když poslední zápas zcela vynechalo. Nejvíce bodů (6,5) uhrál Pavel Postupa, následovaný Ondřejem Matrasem (5,5), kapitánem Jiřím Krátkým (5 bodů) a Martinem Postupou (4,5 bodů).
ClassicalChess skončil v první třídě devátý.Nejvíce bodů získali Michal Špaček (6,5), Jean Francois Cantier (6) a finská posila (profesionální hráč pokeru) Thomas Sandvik (5).
Déčko v prvotřídní premiéře skončilo osmé, první šachovnici suverénně ovládl Tadeáš Kriebel (10 bodů z jedenácti), druhou bakovská posila Radek Vacek (6,5 bodu z 10) a zezadu jistil družstvo Vojta Trochta(5,5 bodu z devíti). Týmu šéfoval rozšafným způsobem Jaroslav Svoboda (4,5 bodu z 10). Druhou první třídu zde rovněž absolvoval Jean Francois Cantier (4,5 bodu z deseti).
Grop Ebojoval o postup, ale nakonec v třetí třídě skončil čtvrtý. Nejúspěšnějším hráčem byl šachově neortodoxní evangelista SegejMihál(7 z deseti) a kapitán Jaroslav Svoboda (rovněž 7 z deseti), kterým sekundovali Vojta Trochta (6 z 10) a Jiří Kříž (6 z osmi).
Nový tým Grop Fpod vedením Vratislava Svobody skončil ve své skupině nakonec poslední, když nejvíce bodů uhrál František Vokůrka (3 body), následovaný MUDr. Němcem na první šachovnici (2,5 bodu) a Jirkou Hejnicem (2,5 bodu). Estetický dojem značně zvyšovaly na posledních dvou šachovnicích sestry Kružíkovy – herečka Marie (2 body) a fotografka Anežka (1,5 bodu).
Podzimní výjezd se uspořádal vhochnóblŠpindlerově Mlýně. Navzdory nepříznivému počasí (pršelo, sněžilo, vál silný vítr) vrcholová skupina dorazila až na Labskou i Vrbatovu boudu a ještě dál k pramenům Labe, Jean Francois Cantier (má chatu v Alpách a českými horami pohrdá) v polobotkách. Oba večerní bleskové turnaje vyhrál mistr Tričkov, zatímco děti a rodiny se vyžívaly v zábavných deskových hrách. K dispozici byl i akvapark s tobogány.
Šachového vlaku pořádaného Pavlem Matochou se zúčastniliVojta Trochta s Michalem Špačkem. Vojta Trochta, který za pobytu v Lednici zorganizoval návštěvu vinného sklepu, vyhrál alkoholtester a titul největšího pařiče turnaje. Michal Špaček dostal parkování u letiště za narozeniny během turnaje. Při neplánované zastávce v Kolíně se oba dostali do reportáže České televize, kde především Michal Špaček pronášel zajímavá moudra o hraní šachu v tunelu.


2018–Tři postupy v jednom roce!

Strategicky jsme vyklidili 1. ligu i přeborovou skupinu a GropClassicalChess hrál o třídu níže (čímž se stal Déčkem).
Nejvýše postaveným týmem tak bylo původní Déčko v první třídě, kterou pod názvem ClassicalChess vyhrálo a postoupilo do Přeborové skupiny. Vpředu tým jistili Vasil Tričkov (6,5 bodu z osmi), Tadeáš Kriebel(6 ze sedmi) a Filip Umanec (5,5 z deseti), vzadu dominoval Sergej Mihál (6 z 8) a Jean Francois Cantier (5,5 z deseti).Kapitánoval Jaroslav Svoboda (2,5 bodu ze 4).
Déčko (původní ClassicalChess) postoupilo z prvního místa do První třídy. Nejvíce bodů uhrál Michal Špaček (9 z 10) a Jan Klaus (6,5 z deseti), činili se však i zbylí členové vejboru a spolukapitáni týmu – emeritní předseda Václav Klaus (6 ze sedmi) a pokladník Pavel Matocha (5 ze 7). Dařilo se i ThomasuSandvikovi (5,5 bodu z osmi).
GROP E po letech bojů konečně postoupil z třetí do druhé třídy! Nejvíce bodů uhrál Sergej Mihál (9 bodů z deseti), následovaný kapitánem Jaroslavem Svobodou (8 z deseti) a AkakimSharashenidzem na první šachovnici (6,5 bodu ze sedmi). Hodně bodů uhrál i MUDr. Němec (5,5 bodu z osmi).
GROP Fpod vedením Vratislava Svobody (2 body ze sedmi) skončil sedmý. Nejvíce bodů uhrál Jaroslav Svoboda (6,5 bodu z osmi), Vladimír Brádler (5 z pěti) a Sergej Mihál (4,5 bodu z pěti).
GropClosed se konal na střeše Donu Giovanni. Vyhrál Filip Umanec před Jeanem Francois Cantierem a Vasilem Tričkovem. Důležité páté místo obsadil Vojta Trochta.
Podzimní soustředění se konalo na Kolínské boudě nad Pecí nad Sněžkou. V doprovodu psa Jacka se šlo k Pramenům Labe, noční turnaje vyhrál Vasil Tričkov.
Na Šachový vlak Pavla Matochy  jela silná výprava GROPu ve složení Thomas Sandvik, Michal Špaček, Jean Francois Cantier a Vojta Trochta. Nejvíce bodů uhrál Jean, společensky jsme si však užili všichni, zejména ve varšavské restauraci s opravdovým živým kentaurem.
Blicák Beaujolais Niveau byl tradičně silně obsazen, o titul vítěze se utkali Pavel Postupa s Vasilem Tričkovem, jméno vítěze si však pro značnou míru alkoholu v krvi dějiny nezapamatovaly.


2019- Grop E znovu postupuje!

Bývalé Déčko, později ClassicalChess, se přejmenovalo na Béčko a pod vedením Michala Špačka hrálo přeborovou skupinu, kde skončilo šesté. Nejvíce bodů (5,5) uhráli Filip Umanec (z 11 partií), Vasil Tričkov a Pavel Postupa (oba z osmi partií), dobře hrál i Ondřej Spurný (5 bodů z devíti).
Staronový ClassicalChess (v minulé sezóně Déčko) se umístil třetí v první třídě. Nejvíce bodů uhráli ThomasSandvik (6,5 bodů z jedenácti), Sergej Mihál (6 bodů z osmi) a Luděk Čermák (5 bodů z šesti), kapitánoval tandem Pavel Matocha a Václav Klaus.
Déčko (bývalé Éčko) skončilo v druhé třídě čtvrté. Nejvíce bodů uhrál slovenský čaroděj Sergej Mihál (6 bodů z deseti), k oporám týmu patřili i kapitán Jaroslav Svoboda (5,5 bodu z deseti), Tadeáš Kriebel (5 bodů ze šesti) a Daniel Šorm (5 bodů ze sedmi).
(Staro)nový tým Grop E postoupil z třetí třídy do druhé. Výkonem týmu kraloval opravdový hospodský hráč Oldřich Doležal (7,5 bodu z devíti), výborný výkon podal i kapitán Jaroslav Svoboda (6,5 bodu z devíti) a VojtaTrochta (6 bodů z osmi). I za Éčko hrál Sergej Mihál (4,5 bodu z osmi), který za sezónu celkemsehrál neuvěřitelných 26 partií, z kterých získal 16,5 bodu. Stejný počet partií (26) sehrál za sezónu i Jean Francois Cantier, který z nich získal 11 bodů.
Grop F pod vedením Vratislava Svobody (3 body ze 7) skončil ve skupině devátý, když nejvíce bodů uhrála izraelská posila Evgeny Neymer (6,5 z 11), podporovaná vzadu Milanem Taliánem (5,5 z deseti) a vpředu Františkem Vokůrkou (4,5 z deseti) a Oldřichem Doležalem (4,5 bodu ze sedmi).
GropClosed vyhrál velmistr Vlastimil Hort před Tomášem Mičánkem a Bohuslavem Dubanským, důležité páté místo obsadil Vasil Tričkov.
Podzimní soustředění proběhlo v Zeleném mlýně u Žacléře, kde plánovanou sobotní túru narušilo špatné počasí, takže se místo do hor šlo do rudného dolu. V bleskovkách kraloval Vasil Tričkov s Radkem Vackem.
Šachového vlaku Pavla Matochy se tentokrát zúčastnil jen Michal Špaček. Samotný si však jízdu mimořádně užil.
Bleskový turnaj Beaujolais se pro velkou účast hrál ve třech skupinách, přičemž závěrečný rozstřel vyhrál Bohuslav Dubanský nad Oldřichem Doležalem.


ShutDown